ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی تهران
وزارت علوم دانشگاه علمی کاربدی
ثبت نام علمی کاربردی غیر حضوری
ثبت نام آنلاین
ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی
ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

برگزاری آیین استقبال از نودانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان تهران

به گزارش روابط عمومی استان تهران شرق، با حضور دکتر پیمان دانش کار آراسته معاون پژوهش و فناوری دانشگاه ، دکتر سید علی بدری معاون اداری مالی و مدیریت منابع دانشگاه ، دکتر سلیمان عباسی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، دکتر خداداد واحدی رئیس واحد استان تهران شرق ، دکتر سیدمحمدحسن پیش ­بین رئیس واحد استان تهران غرب ، جمعی از مدیران ستادی و استانی ، تعدادی از روسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان تهران و دانشجویان جدیدالورود ، مراسم استقبال از نو دانشجویان واحدهای استانی تهران شرق و غرب در سالن خلیج فارس باغ موزه دفاع مقدس به صورت حضوری و مجازی برگزار شد. 

 دکتر خداداد واحدی رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان تهران شرق ،  ضمن گرامیداشت هفته بسیج و تشکر از عوامل موزه ملی دفاع مقدس برای میزبانی این جلسه، طی سخنانی اظهار داشت : انتخاب شما، آینده شما را خواهد ساخت، برای جذب کردن باید جذاب بود پس باید در انتخاب خوب دقت کنید. دکتر واحدی تصریح کرد: ما خوشحالیم که شما دانشگاه جامع علمی کاربردی را برای تحصیل خود انتخاب کردید . وی افزود : یک تصمیم استراتژیک یعنی تصمیمی که بر تمامی شئون زندگی یک فرد تاثیر مستقیم می گذارد ، انتخاب رشته و دانشگاه نیز یک تصمیم استراتژیک محسوب می شود که مستقیما با زندگی و آینده شما در ارتباط است. رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان تهران شرق در ادامه اظهار داشت : دانشگاه جامع علمی کاربری یک دانشگاه مهارت محور است، یک انتخاب جامعه محور است. در واقع دانشگاه به نیازهای جامعه توجه می کند. بدیهی است که تصمیمات یک محیط دانشگاهی می تواند عامل حل بیشتر مشکلات یک کشور باشد. 
دکتر واحدی در ادامه تصریح کرد: بر اساس آمارهای ارائه شده، بیش از 70 درصد فارغ التحصیلان دانشگاه جامع علمی کاربردی شاغل هستند ، در واقع دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی، هم شاغل هستند و هم کارآفرین پس مطمئن باشید که در آینده افراد بزرگی که در دانشگاه های نظری بزرگ تحصیل کرده اند، برای شما و کارآفرینان کار خواهند کرد ، از این فضا بهترین استفاده را برده و اگر حرفی برای گفتن دارید دانشگاه جامع علمی کاربردی با تمام توانی که دارد، شرایط را برای رشد شما آماده کرده است. رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان تهران شرق افزود: دفاتر نوآوری دانشگاه بهترین فضا برای خلاقیت های شما خواهد بود پس ایده پردازی در دانشگاه جامع علمی کاربردی، خیال پردازی نیست، بلکه بهترین محیط برای عملی کردن ایده هاست. 
وی تصریح کرد: قدر سن و سال خود را دانسته و از آن به بهترین شکل بهره ببرید ، موانع پیش روی خود را تبدیل به راه و جاده کنید ، هدفمند باشید، اهدافتان را یادداشت کنید، اهدافتان با شایستگی شما تطبیق داشته باشد، حتما اهدافتان قابل دسترسی باشد، برای اهدافتان زمان بگذارید و از همه مهمتر خودتان را باور کنید. دکتر واحدی تصریح کرد: آینده این کشور به شما نیاز دارد، پس منفی گرایی نکنید و موانع را به عنوان سکوی پرتاب برای رسیدن به اهدافتان در نظر بگیرید . 

در ادامه مراسم دکتر سلیمان عباسی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی ، ضمن خیر مقدم به دانشجویان و تبریک هفته بسیج، به تشریح فعالیت های معاونت فرهنگی و برنامه های ویژه این حوزه برای دانشجویان پرداخت. دکتر عباسی ابتدا پیام تبریک دکتر حسین بلندی، ریاست جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی را به دانشجویان اعلام کرد و از قول وی نقل کرد؛ دانشگاه جامع علمی کاربردی باید به عنوان قطب تربیت تکنسین و نیروی ماهر در منطقه شناخته شود.


وی با اشاره به تاریخچه دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهار داشت : راه اندازی دانشگاه جامع علمی کاربردی با تصویب شورای گسترش وزارت علوم در سال 70 صورت گرفته و تاسیس رسمی آن در سال 72 با هدف تربیت نیروی متخصص برای بخش های مختلف اعم از فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی در دستگاه های اجرایی دولتی و غیر دولتی و برای رفع نیاز  صورت گرفت. وی افزود: این دانشگاه دانش و مهارت لازم برای افراد در کنار هم مهیا می کند برای همین هست که در بین دانشجویان علمی کابردی، فارغ التحصیلان زیادی از دانشگاه های نظری، به جهت یادگیری عملی حضور دارند. 


کارشناس فرهنگی مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد 10 و تعدادی از دانشجویان ورودی مهر 1400 به نمایندگی از مرکز در آیین استقبال از نودانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان تهران حضور داشتند .

درپایان مراسم  تعدادی از دانش آموختگان کارآفرین و صاحب کسب و کار مراکز آموزش علمی کاربردی تهران شرق و غرب دعوت به عمل آمد تا به ذکر تجارب تحصیلی و حرفه ای خود در این دانشگاه برای نودانشجویان بپردازند. پایان بخش این برنامه بازدید نودانشجویان از موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بود.